Błyskotki jest to określenie bardzo względne. W jaki sposób możemy je podzielić? Jak najbardziej biorąc pod uwagę surowiec, z którego zostały wyprodukowane, a także które kamienie użyto. My natomiast przeprowadzimy kategoryzację typologiczną wyrobów jubilerskich.
Naszyjniki – lubiane przez wieki, tak samo poprzez płeć piękną oraz facetów. Subtelna przywieszka na połączonych ogniwach łańcuszka zazwyczaj zamieszczona na szyi to esencja damskiego piękna.
Srebrne kolczyki jest następny typ damskich produktów z rodzinny biżuterii. Zazwyczaj produkuje się je ze białego złota. Wyróżniamy wiele klas zapięć, miedzy innymi Wkrętki. To one są najczęściej kupowane pod względem produkcji ze wszystkich rodzajów biżuterii.
Pierścionki od lat zdobią także kobiecą dłoń. Są te klasyczne, ale też sztuki z rubinami. Zazwyczaj mają jakąś personifikacje.
Bransoletki są to delikatne łańcuchy jakie panie zazwyczaj noszą na nadgarstek, choć od jakiegoś czasu i na nodze, od niedawana stało się to nieprzeciętnie „fajne”
Beads to typ, jaki przywędrował do naszego kraju ze słonecznych Włoch. Koraliki nakładane są tutaj na srebrną bransoletę z zapięciem. Dlatego, że są one występują w bardzo dużej liczbie modeli prawie każda kompozycja pozostaje oryginalna.
Na świecie pojawia się także seria mająca swoje korzenie w Ameryce. Gdzie charmsy pozostają podwieszane do bransolety przy pomocy malutkiego karabinka. Dostały one miano charms.
Obrączki – przynależą do rodziny sygnetów. W ostatnim czasie drastycznie zyskały popularności. Wszyscy narzeczeni marzą mieć wzory oryginalne i głęboką dedykacją.
Zegarki naręczne – dziś przedstawiana końcowa rodzina z segmentu biżuterii. Niezwykle często kupowana także przez panów. Decydujący jest nie tylko materiał, ale i mechanizm.
Rodzajów biżuterii pozostaje całkiem sporo. Jeśli już dokonujemy wyboru czasem warto poszukać niedużą firmę jubilerską. Produkty będą zdecydowanie przedniejszej jakości, ponadto również nieco w niższej cenie.

biżuteria 2020