Produkty jubilerskie sztuczne, czy też srebrne? Jakie z nich kupujemy chętniej? Ta walka znana jest już sporo czasu na rynku. Dziś spróbujemy rozprawić na ten temat. Choć zagadnienie nie jest takie łatwe jak mogłoby się zdawać. Te typy wyrobów złotniczych posiadają znane mankamenty choć i poważne plusy noszenia.
Prawdziwa biżuteria – najczęściej wytwarza się ją z oczyszczonego srebra. Z tego powodu pozostaje dużo droższa. Wytwarza się taką biżuterię galwanizując rudy srebra. Jest znacznie bardziej luksusowa i właśnie przez to regularnie wybierają ją klienci zamożniejsi. Także ważne pozostaje punkt jej prezentacji, najczęściej są to sklepy z biżuterią. Jest odpowiedni wystawiona w oświetlonych, gablotach. W czasie jej kupna nierzadko otrzymamy eleganckie pudełko. W takim salonie obsługa na pewno pozostanie lepsza oraz lepiej wykwalifikowana. Biżuteria ze szlachetnych metali o czym również nie powinniśmy zapominać, nie uczulają.
Biżuteria platerowana – jest zazwyczaj robiona ze stopów zwykłych metali i wykańcza się ją niedużą powłoką srebra. Takie produkty stosunkowo szybko niszczeją i klienci wyrzucają je. Ich największa pozytywna strona to Z pewnością niska wartość zakupu. Ze smutkiem mówimy, że potrafi wywoływać reakcje alergiczne, bardzo często modele z domieszką niklu. Co istotne rodzaje takiej biżuterii pozostają wybitnie śliczne ze względu na skład, zwyczajnie dużo prościej ją wyprodukować. Sety tutaj najczęściej składają się z dwóch części – – naszyjnika i kolczyków.
Kończąc biżuteria z metali szlachetnych pozostaje ładniej zrobiona, a także nie uczula. Jednak pozostaje zdecydowanie droższa, co więcej nie niszczy się w takim tempie jak platerowana. Z drugiej strony kolekcje biżuterii platerowanej są oryginalniejsze i w niższej cenie. Który gatunek jest lepszy? Oczywiście biżuteria prawdziwa.

Producenci dodatkow